Roline USB3.2 kabel TIP A-C M/M, 1.0m, crni
Opis
USB kabel, A-C , M/M, 11.02.9011
Kabel za mobitel
The new SuperSpeed+ USB 10 Gbit/s (USB 3.1) specification adds a 10 Gbit/s speed mode that uses a more efficient data encoding and will deliver more than twice the effective data through-put performance of existing SuperSpeed USB over enhanced, fully backward compatible USB connectors and cables
– The specification extends the existing SuperSpeed mechanical, electrical, protocol and hub definition while maintaining compatibility with existing USB 3.0 software stacks and device class protocols as well as with existing 5 Gbit/s hubs and devices and USB 2.0 products
* Improved data encoding for more efficient data transfer leading to higher through-put and improved I/O power efficiency
* Compatible with existing USB 3.0 software stacks and device protocols
* Works with both existing 5Gbit/s USB 3.0 hubs and devices, as well as USB 2.0 products
* The USB type-C defines a new small reversible-plug connector for USB 3.1 devices
* The type-C plug can be used at both host and device side, replacing multiple type-B and type-A connectors and cables
* USB 3.1 high-speed cable in high quality with improved shielding
* Data transfer rates up to 10 Gbit/s
* Only suitable for USB standard power supply to 5V / 900mA!
* Type: A-C
– Colour: black
– Length: 1.0 m
– Transfer quality: USB 3.1 SuperSpeed +
– side 1 connector: Type A Male
– side 2 connector: Type B Male
– Left Connector Type: USB 3.1 Type A
– Left Connector Gender: Male
– Right Connector Type: USB 3.1 Type C
– Right Connector Gender: Male
-
Kataloški broj:11.02.9011
-
Barcode:7611990117239
Dodatne informacije
| Tip | Kabel USB – USB C |
|---|---|
| Duljina | 1m |
| Boja | Crna |
| Proizvođač | Roline |
Možda će vam se također svidjeti…
| Tip | Kabel USB C-C |
|---|---|
| Jamstvo | 24 mjeseca |
| Proizvođač | Roline |
| Tip | OTG USB C adapter |
|---|---|
| Sučelje | USB-C |
| Jamstvo | 24 mjeseca |
| Proizvođač | Ugreen |
| Tip | Kabel USB – USB C |
|---|---|
| Duljina | 2m |
| Boja | Bijela |
| Proizvođač | Roline Value |
| Tip | Kabel USB – USB C |
|---|---|
| Sučelje | USB2.0 |
| Duljina | 1,8m |
| Konektor 1 | TIP A M |
| Konektor 2 | TIP C M |
| Jamstvo | 60 mjeseci |
| Proizvođač | Roline |
| Tip | OTG USB C adapter |
|---|---|
| Sučelje | US3.0 |
| Jamstvo | 24 mjeseca |
| Proizvođač | TP-Link |












